10 листопад 2016

В Україні визначено виконавців торгів з реалізації прав оренди на 2086 ділянок державних сільгоспземель

Територіальні органи Держземагентства України визначили виконавців торгів з реалізації прав оренди на 2086 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Відбір виконавців відбувався за конкурсними процедурами.

Переможці конкурсів забезпечуватимуть в областях підготовку лотів (виготовлення документації із землеустрою та оцінки земель) та підготовку лотів до продажу. Указані ділянки будуть реалізовуватися на конкурентних засадах через земельні торги. Учасником земельних торгів може стати будь-яка фізична або юридична особа, яка подала виконавцю земельних торгів документи, визначені в частині сьомій статті 137 Земельного кодексу України, сплатила реєстраційний та гарантійний внески, зареєстрована у книзі реєстрації учасників земельних торгів і відповідно до закону може набувати право власності чи користування земельною ділянкою, яка виставляється на земельні торги.

На сьогодні територіальними органами Держземагентства також оголошено конкурси з відбору виконавців земельних торгів з реалізації прав оренди ще на 1275 земельних ділянок, які держава планує реалізувати на конкурентних засадах через торги. З умовами конкурсу, переліком необхідних документів, строками їх подання та іншою інформацією можна ознайомитися на веб-сайті Держземагентства України у розділі “Земельні торги” – “Конкурси з відбору виконавців”.

Загалом до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права оренди на які будуть виставлені на земельні торги, на сьогодні вже включено 4011 земельних ділянок загальною площею 77,76 тис. гектарів. Лише за останній тиждень перелік поповнено на 41 ділянку площею 642,58 тис. гектарів. Зокрема, у Волинській області додалося 13 земельних ділянок загальною площею 374,35 га, в Одеській – 8 ділянок (57,62 га), Тернопільській – 7 ділянок (57,2 га), Рівненській – 4 ділянки (7,67 га), Чернівецькій – 3 ділянки (62,8 га), Сумській – 2 ділянки (31,7 га), Черкаській – 2 ділянки (16 га), Житомирській – 1 ділянка (10,9 га), Кіровоградській – 1 ділянка (24,3 гектара).

Перелік ділянок які планується реалізувати через земельні торги, розміщено на веб-сайті Держземагентства України у розділі “Земельні торги” – “Перелік земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права на які плануються продавати на земельних торгах”. У переліку в розрізі областей зазначаються місце розташування земельної ділянки, її площа, кадастровий номер та цільове призначення. Інформація оновлюється щотижня з урахуванням вільних інвестиційно-привабливих ділянок зазначеної категорії.

Як повідомлялося раніше, в Україні суттєво активізувалися торги з продажу прав оренди на землі державної та комунальної власності. Так, за перший місяць 2015 року лише від продажу на земельних торгах прав оренди на земельні ділянки несільськогосподарського призначення державної та комунальної власності отримано майже у 138 разів більше коштів, ніж за такий же період 2014 року.