11 січень 2017

Український чорнозем пройде переоцінку

Проведення оцінки сільгоспземель і доступ до інформації про неї спростять.

Кабінет міністрів України затвердив нову методику нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, покликану спростити проведення такої оцінки та доступ до інформації про неї. Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду в середу, передає УНІАН.

“Це спрощення розрахунків при використанні методики, можливість масової оцінки і внесення до земельного кадастру, а також забезпечення можливості автоматизованої видачі інформації про нормативну грошову оцінку конкретної земельної ділянки”, – сказав міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий, представляючи постанову.

За словами міністра, спрощення методики дозволить систематизувати процес грошової оцінки, усунути корупційну складову в цій сфері і забезпечити коректний аудит сільськогосподарських земель.

Станом на кінець 2015 року в Україні з суб’єктами господарювання було укладено 50,8 тис. Договорів оренди сільгоспземель державної власності, з яких більше половини – 51%, або 25,7 тис. Договорів, укладені з орендною ставкою нижче 3% від нормативної грошової оцінки землі