07 січень 2017

Держземлі в Україні передадуть в оренду

Земельні ділянки в державній власності повинні бути передані в оренду на конкурентних засадах (земельних торгах).

Відповідно до закону “Про Державний бюджет України на 2017 рік”, оприлюдненому на сайті Верховної Ради, забезпечити процес передачі госземель в оренду повинні органи виконавчої влади, до повноважень яких належить передача в оренду таких земельних ділянок, Національна академія аграрних наук та національні галузеві академії наук.

Як повідомлялося з посиланням на меморандум про співпрацю України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) за програмою розширеного фінансування, Кабінет міністрів спочатку очікував ухвалення законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення до кінця грудня 2016 року.

Замість цього Верховна Рада наприкінці жовтня продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення, введений в 2002 році, до 2018 року.

Своїм рішенням парламент доручив комітетам Верховної Ради і профільному міністерству протягом півроку напрацювати необхідні законопроекти.

Трохи пізніше кілька депутатів з коаліції внесли в Раду законопроект №5535 “Про обіг земель сільськогосподарського призначення”.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляє про необхідність проведення земельної реформи в агропромисловому секторі до 2020 року.