23 лютий 2017

Як Україна може відмовитися від російських добрив

Нагадаємо, антидемпінгові мита на азотні добрива з РФ не будуть вводитися ще півроку. Чи зможе потім Україна відмовитися від російських добрив?
Відмовляючись від російських добрив, щоб наші фермери отримали альтернативу Україна має намір відкрити двері для постачальників з усіх країн світу. Ці два кроки допоможуть тримати ціни на карбамід та КАС в Україні під контролем, наскільки це можливо.
Леонід Козаченко, народний депутат України (БПП), Голова Ради підприємців при КМУ, розповів у своєму блозі на lb.ua , що насправді, проблема криється значно глибше. Український АПК назавжди залишиться залежним від іноземних міндобрив, якщо не буде відновлена вітчизняна хімічна промисловість.
Ще 10 років тому українські добрива для власних потреб були дешевше тих, які ми отримували з Росії, Білорусі, Прибалтики. Якщо відновимо потужності їх виробництва хоча б до того рівня, то зможемо відмовитися від більшої частини імпортних поставок – пише депутат.
Чому ми досі цього не зробили? Головна причина – конфлікт з Росією. Основною сировиною для виробництва мінеральних добрив – це газ. Зараз нам Росія перекрила поставки газу, а купувати з реверсом в Європейському Союзі означає платити за нього більше. Тобто ціна на вітчизняні міндобрива підвищується дуже істотно.
Подолати проблему можна двома шляхами. Перший – негайно приступити до державної програми розробки і освоєння родовищ газу в Україні. Другий – перейти на використання так званого синтез-газу, як це робить Китай. Для виробництва такого газу потрібно буре вугілля, якого дуже багато в Україні і добувати яке простіше, тому що глибина залягання менше. Саме завдяки синтез-газу Китай вийшов у світові лідери з виробництва мінеральних добрив.
Є ще один важливий момент – виробляти міндобрива самим вигідніше, ніж купувати за кордоном. Це і робочі місця, і податки, які підприємства будуть платити в бюджет, і рішення багатьох логістичних проблем. Для країни національне виробництво завжди краще, ніж імпорт.
До 1 липня антидемпінгові мита на міндобрива з РФ вводитися не будуть. Планується, що на той час Верховна Рада прийме закон, який скасує ввізні мита на міндобрива для інших країн. Далі – питання про модернізацію нашої промисловості. Або ми її робимо, або ріжемо заводи на металобрухт і завжди будемо приречені до імпорту. На місці уряду я б зробив усе можливе, щоб врятувати нашу хімічну галузь, від якої безпосередньо залежать українські аграрії – говорить депутат.