11 лютий 2017

Україна поставила рекорд з експорту цукру

У 2016 році експорт цукру склав 465,9 тис. Тонн, що є рекордним показником за всю історію незалежності України.

Про це повідомили в прес-службі Мінагрополітики. Присутність українського бурякового цукру на світовому ринку збільшилася в чотири рази в порівнянні з попереднім роком.

«2016 рік став рекордним за багатьма показниками. Так, до рекордного показника з експорту зернових в 39 млн тонн зерна додалася найбільша за всю історію цифра з експорту цукру – майже 466 тис. Тонн. Україна продовжує нарощувати експортний потенціал і підтверджувати світове лідерство », – зазначив міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий.

За вересень – грудень поточного маркетингового року українські виробники цукру експортували 344,1 тис. Т цукру. За ці чотири місяці український цукор вперше потрапив на ринки М’янми, Шрі-Ланки, Афганістану, Сомалі, Ефіопії, Південно-Африканської республіки, Македонії, Судану, Китаю. Слід зазначити, що відкриття нових ринків збуту для українських виробників відбулося за рахунок планомірного підвищення якості цукру.

Станом на 11 січня всі цукрові заводи завершили виробничий сезон. Всього, з початку виробництва виготовлено 2,008 млн. Т цукру з 13,660 млн. Т цукрових буряків, що на 40,5% більше показника минулого року. Виробничий сезон стартував 20 серпня, працювало 42 цукрових заводи.