22 лютий 2017

Мораторій на продаж землі вже завдав $ 43 млрд збитків

Економіка України щорічно втрачає 3,3 млрд. доларів через мораторій на продаж земель сільгосппризначення, повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк.
Максим Мартинюк розповів: «Через мораторій ми недоотримуємо щорічно 3,3 млрд. Доларів або 43 млрд доларів в цілому з 2004 року». За його словами, мораторій на продаж земель тривав уже вісім разів, на сьогоднішній день 52% всіх сільськогосподарських земель передано в оренду.
«Мораторій привів до вирощування культур з найпростішим циклом виробництва. Це зернові, соняшник, кормові культури. Площі під багаторічними насадженнями скоротилися настільки, що Держстат навіть припинив надавати дані на цю тему », – заявив перший заступник міністра.
В результаті в селах продовжує зростати безробіття, а дослідження земельних відносин в Україні Світовим банком показують, що середня ставка орендної плати за 1 га становить 850 грн.
«У селі повинен з’явитися середній клас, який повинен створити робочі місця. В цьому аспекті скасування мораторію може стати тим інструментом, який допоможе створити цей середній клас », – вважає Мартинюк.
Мартинюк заявив, що сьогодні 27 млн ​​га української землі вже знаходиться в приватній власності і обробляються, але власники не мають можливості повноцінно розпоряджатися нею.